Sürat Teknesini Daha İyi Kullanmak İçin 50 Öneri (K.DY.SRTK)

Fiyat : ₺28,00(KDV Dahil)
₺28,00 'den başlayan taksitlerle

Dag Pike, Çeviri: Tayfun Timoçin, Redaksiyon: Sezar Atmaca
96 s, 1. Hamur, 21.5x13.8 cm
Amatör Denizcilik Federasyonu, İstanbul, 12/2011

Şişme botlardan, küçük ya da büyük motorlu teknelere değin her türlü sürat teknesinin kullanımıyla ilgili faydalı ipuçları, pratik yollar ve kolay yöntemlerle birlikte uzmanların kimi sırlarını da bulabileceğiniz önemli bir başvuru kitabı.

(50 Ways to Improve Your Powerboat Driving)
Dag Pike, Çeviri: Tayfun Timoçin, Redaksiyon: Sezar Atmaca
96 s, 1. Hamur, 21.5x13.8 cm
Amatör Denizcilik Federasyonu, İstanbul, 12/2011

Ülkemizde ortalama her dört tekneden üçü motorlu tekne olmasına karşın, bu kitap, sürat teknesi kullanmanın esaslarını anlatan Türkçedeki ilk kitaptır. Sürat Teknesini Daha İyi Kullanmak İçin 50 Öneri, şişme botlardan, küçük ya da büyük motorlu teknelere dek, her türlü sürat teknesinin kullanımıyla ilgili faydalı ipuçları, pratik yollar ve kolay yöntemlerle birlikte uzmanların kimi sırlarını da bulabileceğiniz önemli bir başvuru kitabı.

Dünyanın önde gelen denizcilerinden Dag Pike, 50 yılı aşkın süre boyunca, her türlü sürat teknesi ve can filikasından gemiye, kullandığı teknelerden elde ettiği deneyimin yanında pek çok kitabın ve sayısız makalenin yazarıdır.

Kitapta, yalnızca deneyimle elde edilebilecek teknikleri, seyrinizi, şartlar ne olursa olsun daha güvenli, daha kolay ve daha iyi hale getirmenin yolları anlatılmakta. Gövde biçimleri, karina basamakları, yalpalıklar / çeneler, flaplar / hız kesiciler, pervaneler, gaz ve vites kolları, güç trimi, flapların ayarlanması, kayarak seyir, dalgalarla baş etmek gibi konuları içeren 50 ayrı öneriden edineceğiniz bilgiler, artık sürat teknelerinin sualtı bölümlerine de merakla bakmanıza neden olacak; ya da gaz kesmek yerine daha da arttırmanın bazen neden daha iyi bir çözüm olabileceğini öğrenebileceksiniz.

Süratli bir tekneyi kullanmanın esaslarını, fotoğraf ve çizimlerle anlatan, denizciliğinizi geliştirecek önemli bir ilk kitap.