Savarona: Atatürk'e Son Armağan (K.AB.SVAT)

Fiyat : ₺15,00(KDV Dahil)
₺15,00 'den başlayan taksitlerle

Rıfat N. Bali
199 s, 2. Hamur, 13.5x21 cm
Libra Kitapçılık, İstanbul, 04/2010

Bu çalışma, şimdiye kadar hiç incelenmemiş yerli ve yabancı arşiv kaynaklarını esas alarak Savarona yatının satın alınma sürecini anlatmakta. Bu arşiv kaynaklarının yanı sıra kitapta, Atatürk'ün sağlığında Savarona'da günlük hayatın nasıl olduğunu anlatan muhtelif hatıralar ve yazı dizileri de yer almaktadır.

Rıfat N. Bali
199 s, 2. Hamur, 13.5x21 cm
Libra Kitapçılık, İstanbul, 04/2010

Atatürk'ün son günlerini geçirdiği Savarona yatının, hangi şartlarda satın alındığını merak edenler için gerek sanal alemde, gerekse popüler tarih dergilerinde oldukça fazla bilgi mevcuttur. Ancak bu bilgiler, yanlışlarıyla birlikte birbirlerini tekrarlayan yazılar olmaktan ileriye gitmemektedir. Bu çalışma, şimdiye kadar hiç incelenmemiş yerli ve yabancı arşiv kaynaklarını esas alarak Savarona yatının satın alınma sürecini anlatmakta.

Bu arşiv kaynaklarının yanı sıra kitapta, Atatürk'ün sağlığında Savarona'da günlük hayatın nasıl olduğunu anlatan muhtelif hatıralar ve yazı dizileri de yer almaktadır. Bu metinler sayesinde de okur, Savarona hakkında - yatı adeta bizzat gezmişçesine - bir izlenim elde edebilmektedir.