Güneşi Hüzünlüdür Kutup Denizlerinin (K.AB.GNHZ)

Fiyat : ₺25,00(KDV Dahil)
₺25,00 'den başlayan taksitlerle

Oktay Sönmez
391 s, 2. Hamur, 13.5x19.5 cm
Varlık Yayınları, İstanbul, 2010

"Onu ilk kez kafasında yapışık kabuklu deniz böcekleri ve suda parlak daireler bırakarak dalarken o inanılmaz kuyruğu ile çok yakından Cape Cod açıklarında bir tekneden gördüm...
Onu araştıracak, bilmeyenlere anlatacak, büyüsünü başkalarına bulaştıracak, deniz tutkusunu onun büyüsünü katarak yayacaktım."

Balinalar hakkında tüm bilgileri bulabileceğiniz bir kitap.

Oktay Sönmez
391 s, 2. Hamur, 13.5x19.5 cm
Varlık Yayınları, İstanbul, 2010

"Balinaya, bu eşsiz gizemli yaratığa, benim ona verdiğim isimle Deniz Devi'ne işte böyle tutuldum. Gemilere yalnız dumanlarını görebilecek kadar uzaktan baktığım Karadeniz'in sıcak beyaz kumlarına yüzükoyun uzanıp gözlerim ufuk çizgisinde düşünüp durduğum günlerde onu kocaman elli dedemin anlattıklarından ve bazı kitaplardan biliyordum.

Ama onu ilk kez kafasında yapışık kabuklu deniz böcekleri ve suda parlak daireler bırakarak dalarken o inanılmaz kuyruğu ile çok yakından Cape Cod açıklarında bir tekneden gördüm. Yanımda o zaman on iki yaşındaki küçük kızım vardı ve o gün Deniz Devi ile ilgili bir kitap yazmaya karar verdim. Onu araştıracak, bilmeyenlere anlatacak, onun büyüsünü başkalarına bulaştıracak, deniz tutkusu hastalığını onun büyüsünü katarak yayacaktım."

Denizlerimizin en gizemli canlıları olan balinalar hakkında merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz bir kitap.