Denizde Günah (K.AB.DNGH)

Fiyat : ₺24,00(KDV Dahil)
₺24,00 'den başlayan taksitlerle

Klaus Hympendhal, Çeviri: Hulki Demirel
280 s, 1. hamur, 13.5x21 cm
AMYC Yayınları, İstanbul, 02/2007

"Yelkenli Gemilerde Kadınlar" üzerine bir monografi.
13. yüzyıldan beri, bugün dahi, yazılı kaynaklarda kadınlar görülmezler. Halbuki kadınlar kadim zamanlardan beri gemilerde olmuşlardı; sıradan yolcular olarak, eş ya da metres olarak, dünyanın en eski mesleğini icra ederek ya da tayfa kıyafetinde, hep varlardı.

Klaus Hympendhal, Çeviri: Hulki Demirel
280 s, 1. Hamur, 13.5x21 cm
AMYC Yayınları, İstanbul, 02/2007
(Denizcilik Tarihine Erotizm Penceresinden Bir Bakış)

Denizcilik konulu kitaplarıyla tanınmış yazar Klaus Hympendahl'ın bu kitabı, garip şekilde tabulaştırılmış ve bu nedenle de son derece ilgi çekici bir tema olan "Yelkenli Gemilerde Kadınlar" üzerine bir ilk monografi.

13. yüzyıldan beri yazılı kaynaklarda kadınlar neredeyse hiç görülmezler, hatta bugün dahi yedi düvelin denizlerindeki kadınlar denizcilik edebiyatının en sevdiği konulardan biri değildir. Halbuki kadınlar kadim zamanlardan beri gemilerde olmuşlardı; sıradan yolcular olarak, eş ya da metres olarak, dünyanın en eski mesleğini icra ederek ya da tayfa kıyafetinde, ama hep vardılar. Hympendahl kitabında Çin sularından, Müslüman haremlerine uzansa da ağırlıkla Hıristiyan denizciliğinin bir tür kültür tarihini yazıyor ve böylelikle deniz hayatının şimdiye kadar karanlıkta kalmış bir yüzünü heyecanlı ve merak uyandıran bir üslupla anlatıyor.